Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zamarzająca szyba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez oolsztyniak
    Deco, prales tapicerke w zime? Chyba byles mocno do tego zmuszony...
    Oj byłem, byłem Autko miesiąc było u mechaniorów i prześmierdło lekko no i upaprane było też trochę.

    Komentarz


    • #27
      Deco, to chyba, że
      Mimo wszystko ja bym sobie odpuścił pranie przed zimą.
      Ale to mechaniory płaciły za pranie skoro oni upaprali?
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #28
        Dali dobrą cene więc i tak nawet z praniem wyszedłem na plus ale przez 2 dni ludzie się na mnie dziwnie patrzyli - zima a tu facet Skodą z niedomkniętymi 4 szybami zasówa do tego grzanie na maxa, podgrzewanie foteli i podgrzewanie tylniej szyby a gdy tylko się zatrzymywałem to z bocznych tylnich szyb wodę papierem wycierałem. :diabelski_usmiech
        Ale teraz ładnie mam w samochodzie

        Komentarz


        • #29
          A propo zamarzania od srodka, to u mnie tez to sie dzieje. Jest po prostu masakra jak auto postoi kilka godzin na mrozie. sprobuje osuszyc dywaniki i zobaczymy jaki bedzie efekt. :wink:

          [ Dodano: Sro 07 Sty, 09 15:34 ]
          A co ma filtr kabinowy to odparowywania?? Myslalem ze to dziala tylko w jedna strone.

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez leszekmw
            Maru 123, ale z tą szczotką to nas chyba w balona robisz :?: :diabelski_usmiech
            nie, serio mówię... pedantyczny po prostu jestem :roll:

            [ Dodano: Sro 07 Sty, 09 17:07 ]
            A co ma filtr kabinowy to odparowywania?? Myslalem ze to dziala tylko w jedna strone.
            jak filtr jest mokry to do kabiny wpada wilgotne powietrze i parują szyby...
            1.8T AGU L&K

            2.0TDI BKD ELEGANCE

            TOYOTA LAND CRUISER J95

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Maru 123
              jak filtr jest mokry to do kabiny wpada wilgotne powietrze i parują szyby...
              dodać trzeba, że jak jest brudny, czyli, często zapominany przy wymianie filtrów, też jest powodem parowania gdyż dmuchawa kulawo "oddycha" i brakuje sił na prawidłowe odparowanie...

              Komentarz


              • #32
                ufo, dokładnie tak jest. zapomniałem tego dodać ops:
                1.8T AGU L&K

                2.0TDI BKD ELEGANCE

                TOYOTA LAND CRUISER J95

                Komentarz


                • #33
                  Maru 123 a co robisz ze szczotką :?:
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • #34
                    leszekmw, obtrzepuję ze śniegu i wkładam do schowka w drzwiach...
                    1.8T AGU L&K

                    2.0TDI BKD ELEGANCE

                    TOYOTA LAND CRUISER J95

                    Komentarz


                    • #35
                      Ja pitole jak bym miał się tak przejmować to bym w zimę nie jeździł :P
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz


                      • #36
                        oolsztyniak, Przesadzasz :wink: ja po prostu dbam o auto :szeroki_usmiech
                        1.8T AGU L&K

                        2.0TDI BKD ELEGANCE

                        TOYOTA LAND CRUISER J95

                        Komentarz


                        • #37
                          Maru 123, ja tez ale bez przesady
                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez Maru 123
                            ja po prostu dbam o auto
                            tez jestem tego zdania...jak dbasz tak masz, a po drugie, to bezpieczeństwo. chyba lepiej mieć czyste buty i dobrze trafiać w pedały niż się ślizgać po nich :wink:

                            Komentarz


                            • #39
                              ufo, dzięki kolego dobrze że mnie poparłeś bo już by mnie zjedli tu :wink: :szeroki_usmiech
                              1.8T AGU L&K

                              2.0TDI BKD ELEGANCE

                              TOYOTA LAND CRUISER J95

                              Komentarz


                              • #40
                                Maru 123, żaden problem :szeroki_usmiech

                                Komentarz


                                • #41
                                  Jeżeli "latasz" krótkie trasy to nic nie zrobisz :evil:
                                  Polecam lekture Forum - Octavia Club Polska
                                  Jarek "Vinci"

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    1. Porzadnie odkurzyc cale auto
                                    2. Podlozyc pod dywaniki, na dywaniki, na fotele i gdzie sie tylko da gazety (takie czarno biale, nie takie kolorowe (lub)czasopisma) Debilnie wyglada, ale dziala.
                                    3. Upewnic sie czy filtr kabinowy jest czysty/niewilgotny. Inaczej dziala jak nawilzacz powietrza :lol:
                                    4. Po jednej nocy gazety beda wilgotne ale szyba nie powinna juz byc zaparowana.

                                    A jak masz klimatyzacje to temat zaparowanych szyb nie istnieje.
                                    VW Vento 1.9TDI 1Z ++
                                    Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
                                    Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez bradley
                                      1. Porzadnie odkurzyc cale auto
                                      2. Podlozyc pod dywaniki, na dywaniki, na fotele i gdzie sie tylko da gazety (takie czarno biale, nie takie kolorowe (lub)czasopisma) Debilnie wyglada, ale dziala.
                                      3. Upewnic sie czy filtr kabinowy jest czysty/niewilgotny. Inaczej dziala jak nawilzacz powietrza :lol:
                                      4. Po jednej nocy gazety beda wilgotne ale szyba nie powinna juz byc zaparowana.

                                      A jak masz klimatyzacje to temat zaparowanych szyb nie istnieje.
                                      Mylisz się. Walczyłem z tym prawie 5 lat.
                                      Jarek "Vinci"

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        pantol, nie mam klimatyzacji, jak jest deszczowo i jedzie 5 osob w srodku to paruja w szczegolnosci tylne boczne i tylne, przednie wcale. Ale nie zdarzylo mi sie, zeby szyba byla zaszroniona od srodka czy to przednia czy boczne przednie, tylne. A teraz jak psiknalem jakims "antifogiem" to zadna szyba nie paruje.
                                        W Kadecie owszem, ale on jest troche hmm przewiewny :lol:
                                        VW Vento 1.9TDI 1Z ++
                                        Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
                                        Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          bradley, Ja wiem, i zgadzam się z Tobą. Ale wydaje mi się, że kolega mówi o czymś trochę innym. Wyobraź sobie, że codziennie rano masz od środka zamarzniętą szybę. Nie ważne co byś nie robił.
                                          Miałem to samo gdy jeżdziłem krótkie odcinki - rano i wieczorem - praca - dom -praca czyli jakieś 3 km. Po zmianie pracy zmienił się także sposób uzywania auta (dłuższe trasy) problem znikł samoczynnie.
                                          Jeśli kolega jeździ na bardzo krótkich trasach, gdy szoferka nie zdąży się dobrze nagrzać i nie odparuje cała wilgoć (nawet ta nawydychana przez płuca) to nie ma szans na pozbycie się jej. Nawet szaman nie da rady :twisted:
                                          Jarek "Vinci"

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Uzywanie klimy w zime do odparowania szyb jest do bani bo jest to efekt krotko trwały. Jak włączysz klime żeby odparowały i po odparowaniu ją wyłączysz szyby znowu będą parowały.
                                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              A ja stawiam auto odwrotnie - zwrócone w stronę słońca. Dwa dni temu mi trochę zaszroniło wczoraj obróciłem i szyba czyściutka....

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                a może szkoda paliwa? wystarczy włączyć klimę i wysuszy powietrze w kabinie, po problemie
                                                gonzo

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  gonzo, akurat tego nie szkoda :P Tak tyle, że jak wysuszysz powietrze i klime wyłączysz to po chwili zacznie znowu parować.
                                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Bo wilgoc z auta trzeba usunac W mojej bylej nexii szyby nie parowaly, dywaniki suche, pod dywanikami tez, wykladzina rowniez. Ale jak sie ja rozbieralo na czesci i wyjalem wykladzine, a tam byla pod wykladzina gabka wygluszeniowa. Byla cala mokra i smierdzialo z niej stechlizna. Takze nie wszystko suche co nie paruje :P
                                                    VW Vento 1.9TDI 1Z ++
                                                    Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
                                                    Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X